0914 194 0206

041 4203 2506

ترامپولین های  تجاری و بانجی ترامپولین ترکیه و سازه های بادی غول پیکر را از ما بخواهید.
 toysaras@yahoo.com 
| سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  

در کیفیت ادعا داریم!
اینجا هستید Skip Navigation Links > صفحه نخست > استاندارد و...
تعریف استاندارد و ضرورت استاندارد سازی

 تعاریف متعددی از استاندارد وجود دارد كه هر چند در كلام متفاوت ولی معنی و مفهوم یكسانی دارد. یكی ازجامع‌ترین تعاریف می گوید: «استاندارد یعنی نظمی مبتنی بر نتایج ثابت علوم، فنون وتجارت بشری كه به صورت مقررات و نظام‌هایی به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، افزایش میزان تفاهم، تسهیل ارتباطات، توسعه صنعت، صرفه جویی در اقتصاد ملی و حفظ سلامت و ایمنی عمومی به كار گرفته می شود.»

این تعریف به نسبت جامع، حاصل اندیشهٔ بنیانگذاران جهانی استاندارد، حداقل طی 60 سال گذشته است.

 فلسفه و ضرورت استاندارد سازی

آفریننده جهان برای برقراری نظام خلقت در این عالم هستی برای هر چیزی حدی ، مقداری و معیار و اندازه ای را مقرر كرده است. استاندارد پدیده ای تازه و امری بدیع و نوظهور و ساخته ذهن بشری نیست ، بلكه مفهوم وسیع آن در تمام عالم هستی وجود داشته و دارد و انسان تنها با درك و اقتباس از عالم طبیعت و پیروی از خالق خود درصدد پیاده كردن و استقرار آن در زندگی خود از جمله در زمینه تولیدات، مصنوعات و خدمات برآمده و فصل نوینی را در عالم صنعت، تولید و تجارت گشوده كه آن را استاندارد نام نهاده است.

دولت‌ها دامنه وسیعی از حقوق و وظایف را برای شهروندان شان تعیین می كنند كه شامل حق ایمنی، امنیت ، سلامت و دستیابی به اطلاعات و وظیفه حفاظت محیط زیست، احترام به ایمنی ، استقلال و حریم خصوصی دیگران است. استاندارد، یاری دهنده شهروندان در استفاده از این حقوق و عمل به وظایف است و از طریق تامین و حفاظت اطلاعات، تضمین كیفیت و سلامت محصولات و خدمات، تعیین الزامات برای ارائه راهنماهای مرتبط با محیط زیست و سایر مباحث حائز اهمیت شهروندان، از جمله عدالت اجتماعی، سلامت، امنیت، اطلاعات و ارتباطات و تجارت شرافتمندانه، این امر را محقق می‌كند.
منبع:سایت سازمان استاندارد ایران

 شرکت تویس کالکشن ارس توانست بعنوان اولین شرکتی که تولید ترامپولین را در ایران شروع کرد در سال 90 استاندارد ساخت را برای تولیدات خود دریافت نماید.

طبق دستور سازمان استاندارد ایران در سال93، دریافت نشان استاندارد ملی برای بعضی از محصولات اجبار شد که ترامپولین جزو آنها می باشد و در این راستا شرکت توانست در اوایل سال 94 موفق به دریافت نشان استاندارد از سازمان استاندارد ایران شود. و علاوه بر آن  4 گواهینامه بین المللی ذیل در زمینه تولید و بازرگانی انواع ترامپولین و وسایل تفریحی ورزشی از شرکت TUV-ICB نیز دریافت نموده است:
                       

  • ISO 9001:2008 ،              استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت  
  • ISO 14001:2004 ،            استاندارد بین المللیسیستم مدیریت زیست محیطی
  • OHSAS 18001:2007 ،      استاندارد بین المللیسیستم مدیریت بهداشت حرفه ای و ایمنی
  • ISO 10002:2004 ،           استاندارد بین المللیسیستم مدیریت کیفیت و رضایتمندی مشتری

و همچنین این شرکت توانسته است با برداشتن گامی بزرگتر و رفع ایرادات موجود در ترامپولین تولید شده در سایر نقاط دنیا ترامپولین را در برابر ارتعاش مقاومتر نماید لذا برای بخشی از قطعات ترامپولین های خود هم در ایران و هم در اروپا گواهینامه ثبت اختراع دریافت و این مدلها در انحصار خود درآورد.

استاندارد ها و گواهینامه ها
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تویس ارس می باشد